سخنرانان کلیدی

صفحه اصلی > سخنرانان کلیدی

 
 
سخنرانی اول:
سخنران (keynote speaker):
پروفسور قاسم نجف‌پور

عنوان سخنرانی:

جداسازی و تخلیص فرواورده های بیولوژیک با استفاده از فرایندهای پایین دستی

بیوگرافی سخنران: 

 


پروفسور قاسم نجف‌پور در سال 1327 در شهرستان بابل به دنيا آمدند. پس از گذراندن تحصيلات متوسطه دبیرستانی در اين شهرستان مدرك كارشناسي خود را در رشته علوم آزمايشگاهي در سال 1351، از دانشگاه اصفهان دريافت نمودند. وي پس از اخذ مدرك كارشناسي ارشد در رشته مهندسي شيمي در سال 1977 از دانشگاه اكلاهماي آمريكا، دكتري خود را در همين رشته از دانشگاه آركانزاس آمريكا در سال 1983 دريافت نمود.

 

 

ايشان هم‌اكنون استاد تمام (پروفسور) و عضو هيئت علمي دانشگاه  صنعتي نوشيرواني بابل و عضو بسيج اساتيد دانشگاه مازندران، تا تاريخ 1386/6/1  رئيس موسسه غير انتفاعي صنعتي مازندران بودند و سابقه رياست دانشكده فني و مهندسي (دانشگاه صنعتي نوشيرواني كنوني) دانشگاه مازندران، رياست دانشكده علوم پايه دانشگاه مازندران، معاونت پژوهشي دانشگاه مازندران و معاون آموزشي دانشگاه علوم و فنون مازندران را در كارنامه مديريتي خود دارند. از جمله خدماتي كه ايشان در دوره معاونت پژوهشي ارائه دادند برگزاري نمايشگاه بين‌المللي كتب دانشگاهي با بيش از 6 هزار عنوان كتاب درسي از ناشرين خارجي در دانشگاه مازندران در بابل و دانشگاه گيلان در رشت (سال 1367)، برگزاري كنگره بين‌المللي به مناسبت بزرگداشت يكصدمين سالگرد وفات طبري با همكاري وزارت علوم و سازمان يونسكو و با شركت يكصد محقق از كشورهاي اسلامي در متل بانك ملي (سال 1368) و ساخت سايت كامپيوتري دانشگاه مازندران (سال 1369) مي‌باشد. ايشان همچنين رشته شيمي كاربردي و مهندسي شيمي را در دانشگاه مازندران ايجاد و داير كردند. وي مدت سه سال را در دانشگاه آركانزاس بصورت فرصت مطالعاتي گذرانده و به عنوان استاد تحقيقاتي بر روي پروژه پروتئين سلولي و سوخت مصنوعي و هيدروژن در دانشگاه مذكور فعاليت داشتند. ايشان همچنين از سال  1998 تا 2005 به مدت هفت سال استاد و عضو هيئت علمي دانشگاه علوم مالزي بودند.

پروفسور نجف‌پور صاحب امتيازات علمي و مدال‌هاي برتر تحقيقاتي، طلا، نقره و برنز در پروژه‌هاي پژوهشي در زمينه سوخت مصنوعي، هيدروژن واسيدهاي آلي در كشور مالزي بوده و پيشرفت ايشان در زمينه‌هاي مذكور به حدي بود كه موفق به دريافت لوح تقدير از شخص پادشاه مالزي گرديدند. وي مؤلف كتاب‌هاي متعددي از جمله مبانی انتقال حرارت، انتقال جرم، تأسيسات واحدهاي بيوگاز، بيوتكنولوژي ذغال سنگ، پیل سوختی میکروبی و كتاب لاتين:

 "Biochemical Engineering & Biotechnology"توسط ناشر بین المللیElsevier  بوده و تأليف بيش از 450 مقاله تحقيقاتي ISI در سمينارها و مجلات معتبر علمي داخلي و خارجي از جمله سوابق پژوهشي ايشان مي‌باشد. وي همچنين داور و  سردبیرمجلهISI  بین المللی علوم کاربردی، عضو هيئت تحريريه چند مجله داخلي و خارجي مي باشد. لازم به ذكر است كه تاكنون بيش از 165 دانشجوي كارشناسي ارشد و دكتري در داخل و خارج از کشور تحت اشراف ايشان به عنوان استاد راهنما فارغ‌التحصيل گرديده‌اند.

Email: najafpour8@yahoo.com,najafpour@nit.ac.ir


سخنرانی دوم:
سخنران (keynote speaker): دکتر سید نظام الدین اشرفی زاده


عنوان سخنرانی:
سامانه­ های ریز سیالشی مبتنی بر پدیده­ های سطحی: مروری بر چالش ­ها و کاربردها

بیوگرافی سخنران: 

 

دکتر سید نظام­الدین اشرفی­ زاده دکترای خود را در رشته مهندسی شیمی در سال 1376 از دانشگاه مک گیل کانادا دریافت نمود. ایشان در حال حاضر استاد دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران می­باشند. نامبرده مولف حدود یکصد مقاله در مجلات علمی معتبر بین­المللی است که در زمینه­های مختلف جداسازی شامل سنتز غشا و فرایندهای غشایی، پدیده­های سطحی، ازدیاد برداشت از مخازن نفتی، خطوط انتقال، استخراج، ریز سیالش، و فرایندهای الکتروسینتیکی به چاپ رسیده­اند. مشارالیه بعنوان عضو هیأت مدیره انجمن مهندسی شیمی ایران طی سال­های 1385 تا 1390 در خدمت جامعه مهندسی شیمی کشور بودند.